CZESKA

 

CZESKA jsem já. Kdysi malá holka, co si ve druhé třídě sedla za mámin šicí stroj a ušila první šortky. Špendlík po špendlíku, steh po stehu, jsem se prošila k pečlivosti, čistotě a stylu. Z milovaného koníčku je milovaná práce. Šiji už víc než třicet let, z toho třináct profesionálně. CZESKA pomalounku roste a teď jsme už v ateliéru tři. 

CZESKA jste taky Vy. Žena, která sáhne po kousku v šatníku a chce se v něm cítit pohodlně a hezky. Ráda si koupí kus z lokální produkce. Ví, že ho šily české ruce a má z toho fajn pocit. Dává jí to smysl.

CZESKY objevíte kvalitu a nadčasovost. Dostane Vás svou jednoduchostí a možnostmi kombinací. Modely CZESKY umí tvořit základ šatníku.  

CZESKA chce jet na Slow vlně. Pro tvorbu vybírám hlavně přírodní materiály. Len, vlnu, tencel, biobavlnu nebo bavlnu. Směsové materiály jen výjimečně, pokud si to vyloženě žádá střih nebo účel modelu. Polyesteru nefandím. Materiálem šetřím a pro prostřihy hledám další využití.

Všechny kusy se rodí přímo v ateliéru CZESKY pod mýma rukama nebo dohledem. Malé série, aby se nevykouřila originalita. Každý model je stříhaný a vypracovaný samostatně.

Hanka Skokanová a Simona Úšelová

TAK POJĎTE